Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 711489
Kurum Adı : Talia Yaşar Bakdur İlkokulu
Telefon : (312) 321 11 65
Faks : 312 321 11 63
WEB Adresi : http://tybi.meb.k12.tr
Adres : Atadan Caddesi No1 Etlik Ankara

VİZYON
Atatürkçü düşünceye sahip, bilimsel ve teknolojik gelişmelere uyum sağlayan, kendi çevresi ile barışık, temeli sevgi olan bir anlayışa sahip, soran, sorgulayan, kendi kendine yetebilen, çevreye duyarlı, sosyal ve kültürel etkinliklerde merkez konumunda olan, hep daha fazla başarıyı amaçlayan örnek bir okul olmak hedefimizdir.

MİSYON
Öğrenci-öğretmen ve veli üçgeninin her aşamada yer aldığı teknolojik donanımları kullanan ve yararlanan, öğretim yanında eğitim, kültür ve sosyal faaliyetlerle kendini duyuran, öğrenme isteğini canlı tutan, başarının ödüllendirildiği ve “BEN” yerine “BİZ” düşüncesiyle hareket edilen bir ortamın oluşması.

BAŞARILAR
• Resim yarışmalarına katılım (Uluslararası düzeyde yapılan, Ulaştırma Bakanlığı tarafından düzenlenmiş ‘Denizin Sesi’ konulu resim yarışmasında Türkiye 1.’liği. AOǒnin 84. Kuruluş yılı sebebiyle düzenlenen yarışmada, 2009 yılı Ankara 1.liği. Jolly Tour ve MEB işbirliği ile düzenlenen “Hayalimdeki Tatil” konulu yarışmada Türkiye 1.liği. “Barış ve Kardeşlik” konulu resim yarışmasında “Özel Ülke Ödülü” • Öğrencimiz, 2012 yılında Ankara ‘da düzenlenen 50mt. serbest dalda yapılan yüzme yarışmasında Ankara 2. Liği. ,2010 yılında Ankara ‘da düzenlenen 100mt sırt üstü yüzmede Ankara 1. Liği. almıştır. • Öğrencimiz,2011yılında ilkokullar arasında düzenlenen Bayrak Yarışında 3.olmuştur. • Geleneksel Çocuk Yarışmalarında 2012 Bölge 2.’liği • Bilgi yarışmalarına öğrenci katılımı ve çeşitli dereceler.

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Doğalgaz
Öğretim Şekli : İkili
Ders Başlama ve Bitiş Saati : Sabah 07.50 - 12.40 Öğle 12.55 - 17.45
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi :

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz Keçiören ilçesinde olup Ulus merkeze 4 km. mesafededir.
Ulaşım : Kızılay ve Ulus´tan EGO otobüsleri ve dolmuşlar hareket etmektedir.
Yerleşim Yeri Bilgisi :